1970 – Kurucumuz Akif Saraçlar, Bulgaristan’dan atölyesini trenle Bursa’ya taşımış ve 100 m2’lik atölyesinde firmamızın temellerini atmıştır.

1974 – İsmet Bican ortaklığa katılmıştır ve Güven Mobilya adı altında çalışmalarına devam etmişlerdir. Yüksel Saraçlar 14 yaşında firmaya katılmış ve çekirdekten yetişmeye başlamıştır.

1985 – Küçük ama profesyonel ve kaliteli çalışmaların yapıldığı atölyemizin bir yangın sonucu tahrip olması üzerine o yıllarda temelleri atılmakta olan Nilüfer Küçük Sanayi Sitesi’nde daha sonradan senelerce faaliyet göstereceğimiz 77. Blok’taki yerimize taşındık.

1994 – Firmamız 3 ortaklı bir şirket haline gelmiş ve Güventürk Mobilya Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. unvanını almıştır.

2007 – Firmamız Nilüfer KSS’deki 4 farklı lokasyondaki atölye ve depolarını yeni inşa ettikleri yine Nilüfer KSS’de bulunan 2500 m2’lik mekana toplamış ve yüksek kapasiteli kapalı entegre üretim tesisini kurmuştur. Bu sebeple bünyesinde metal işleme atölyesi, koltuk iskelet ve döşeme atölyesi ekleyen firmamız üretim yelpazesini genişletmiştir.

2008 – İsmet Bican, emekliliği münasebetiyle ortaklıktan ayrılmış ve hisselerini Yüksel Saraçlar’a devretmiştir.

2009 – İtalya’da ve Fransa’da katıldığı fuarlardaki gözlemlerinden etkilenen Yüksel Saraçlar, özenle tasarlanan malzeme tedarik ve üretim süreçleri sonucunda masif ahşap serilerini koleksiyonumuza eklemiştir. Gururla sunduğumuz bu ürünler, mesleki mirasımızı dinç tutmakta, zanaatkarlık geçmişimizi günümüz tasarım konseptleriyle birleştirerek firmamıza heyecan katmaktadır.

2014 – Şirketimiz İsmail Rudar ve Akif Yağız Saraçlar’ın ortaklıklarıyla ekibini güçlendirmiş ve idari kapasitesini arttırmıştır. İş yeri, ofis, mağaza, ev, otel dekorasyonu tasarım ve imalatının yanı sıra sektörel ürün seri imalatı (Otomotiv yan sanayi, ahşap ofis sandalye ve oturma grupları) alanlarında faaliyet gösteren firmamız çalışmalarını yürütmektedir.